Groen Drimmelen (VP/D66) woedend over massale en illegale bomenkap

Een gekapte boom komt nooit meer terug

BN/De Stem kopte enkele weken geleden al: “Boom in de weg? Zet er een streepje op….”. Dit artikel kwam tot stand nadat de fractie van Groen Drimmelen (VP/D66) zeer kritische vragen aan het college van Burgemeester en Wethouders (B&W) had gesteld over de massale, en blijkbaar soms illegale, bomenkap in de gemeente Drimmelen. In de situatie waarover wij vragen stelden, Lijsterhof te Made, is het blijkbaar mogelijk gebleken om meer bomen te laten kappen dan nodig en afgesproken. Hoe dan? Gewoon door meer bomen te markeren met verf! Er is geen enkele controle daarop geweest voordat de bomen gekapt zijn! Geen telefoontje met de aannemer, geen plannen die vooraf worden doorgesproken. Hoe simpel kan het zijn, maar nee helemaal niets. Het college van B&W gaat nu eindelijk maatregelen nemen om te zorgen dat dit soort praktijken niet meer voorkomt in onze gemeente. Bomen zijn nodig voor de beleving van het groen in onze gemeente, zijn goed voor (andere) planten en dieren, zorgen voor zuurstof en mogen dus niet zomaar gekapt worden. En hoewel wij begrijpen dat bomen soms in het algemeen belang moeten wijken, vinden wij wel dat we daar goed over na moeten denken voor het zover is. Een gekapte boom komt immers nooit meer terug! Meer weten over onze partij? Kijk op www.groendrimmelen.nl, bezoek onze Facebookpagina of benader één van onze raadsleden, Jürgen Vissers, Leo Mol en Miriam Tiekstra. Gegevens staan ook in de gemeentegids.

Naam

Contactgegevens

Adresregel 1
Adresregel 2
Adresregel 3

Achtergrond

Achtergrondverhaal