Groen Drimmelen (VP/D66): opwekken duurzame energie nodig voor energietransitie

 Nieuw beleid grootschalige zonnevelden goede stap naar energieneutrale gemeente
 
 In de opinieronde van donderdag 30 augustus en daarna de raadsvergadering van 13 september staat het beleidskader voor grootschalige zonnevelden in de gemeente Drimmelen op de agenda. Groen Drimmelen (VP/D66) is er trots op dat de gemeente Drimmelen de energietransitie serieus aanpakt door de aandacht die wij hier al vele jaren voor vragen. Naast de eerder gemaakte afspraken over windenergie, is het goed dat er nu ook beleid komt voor zonneparken op land. Omdat we als gemeente hebben afgesproken dat we in 2040 energieneutraal willen zijn, dus net zoveel energie zelf duurzaam opwekken als we verbruiken, zijn alternatieve duurzame energiebronnen hard nodig. Buiten de zonnevelden en windmolens lijkt geothermie in onze gemeente ook een goede energiebron te kunnen zijn. Hoe eerder we beginnen met duurzaam energie opwekken, hoe eenvoudiger de doelen gehaald kunnen worden. Ook u kunt als inwoner of ondernemer bijdragen aan de energietransitie. Zo kunt u ook zelf duurzame energie opwekken, bijvoorbeeld met zonnepanelen op uw dak of door te participeren in een zonneveld of een ander lokaal initiatief. Maar zeker zo belangrijk is energiebesparing. Kijk bijvoorbeeld eens naar de mogelijkheden om uw woning te isoleren, zet de thermostaat een graadje lager en let bij de aanschaf van apparaten op het energielabel. Nadenken over duurzaamheid en energiebesparing is de eerste en belangrijkste stap om daadwerkelijk aan de slag te gaan en ons gezamenlijke doel waar te maken. Heeft u goede ideeën over duurzaamheid, energiebesparing of energieproductie in onze gemeente? Wij horen graag van u! U kunt onze contactgegevens vinden op onze website www.groendrimmelen.nl. 

Naam

Contactgegevens

Adresregel 1
Adresregel 2
Adresregel 3

Achtergrond

Achtergrondverhaal